Pogrzeb Katolicki

W przypadku pogrzebu należy przedstawić:

1. Świadectwo zgonu.
2. Dokument zawierający pełne dane osoby zmarłej.
3. zaświadczenie mówiące o przyjęciu sakramentu chorych przez zmarłego.
4. Jeżeli osoba zmarła mieszkała na terenie innej parafii - pisemną zgodę na pogrzeb od księdza proboszcza parafii zamieszkania.

ZBAWIENNĄ JEST MYŚL MODLIĆ SIĘ ZA ZMARŁYCH,
ABY ICH DUSZE BYŁY UWOLNIONE OD GRZECHU.

Nic cenniejszego nie możemy podarować naszym zmarłym jak Ofiarę Mszy św.. Święta Monika powiedziała "nieważne gdzie pochowacie moje ciało - ważne, abyście pamiętali o mnie przy Ołtarzu Pańskim"